top of page

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ КАФЕДРИ 

  На кафедрі Металевих, дерев'яних та пластмасових конструкцій вже багато років проводяться наукові дослідження. До роботи долучаються студенти, які обрали нашу кафедру як випускаючу. За кафедрою закріплена лабораторія, яка обладнана випробувально-пресовим устаткуванням для вирішення багатьох навчальних і наукових задач.

    На базі кафедри, починаючи з 1992 р. проводиться міжнародний симпозіум «Сучасні будівельні конструкції з металу і деревини» який відвідують видатні вчені з України, Польші, Хорватії, Молдови, Болгарії, Норвегії та інших країн. За результатами роботи симпозіуму видається збірник наукових праць, що входить до переліку фахових видань, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук.

 

    Наукова робота кафедри проводиться у рамках наукової теми  RPN 01084010580 - "Міцність і деформативність конструкцій з металу, дерева і пластмас".

 

     Основні напрямки наукових досліджень:

Нова конструкція сітчастого збірного купола з клеєної деревини з універсальним конектором

     Розробка нової конструкції сітчастої збірного купола з клеєної деревини з універсальним конектором, проведення експериментально-теоретичних досліджень роботи купола, визначення його несучої здатності під впливом статичного навантаження, пропозиція рекомендацій щодо розрахунку. Універсальний конектор забезпечує з'єднання деталей будівельних конструкцій під будь-яким кутом, що призводить до появи якісно нових технічних властивостей:

     - суттєвого спрощення конструкції, зменшення кількості її складових одночасно з підвищенням технологічності та зниженням металоємності;

     - забезпечення можливості з'єднувати деталі будівельних конструкцій у торцях під довільним кутом;

    - можливість створювати будівельні конструкції з будь-якими геометричними параметрами: прямокутні, у вигляді бджолиних сот, складної симетричної та несиметричної форми та інші.

1.png
2.png

            Монтажна схема вузла                                                                                 Фрагмент купола

 

        Вивчення ступеня деформативності натурних фрагментів купола. Робота моделі стрижневого купола з клеєної деревини. Дослідження напружено деформованого стану дослідного зразка під навантаженням. Фіксування вертикальних переміщень і деформацій податливості у вузлах, визначення крайових деформацій у стрижнях, якими визначаються напруження. Зіставлення дослідних результатів з результатами теоретичного визначення зусиль та деформацій.

3.jpg

Фрагмент купола під навантаженням

БАГАТОПОВЕРХОВЕ ДЕРЕВ'ЯНЕ ДОМОБУДІВНИЦТВО

         Перехід від будівництва малоповерхових дерев'яних житлових будинків до багатоповерхового дерев'яного домобудівництва є непростим. Важливим чинником успішного розвитку будівництва житлових дерев'яних багатоповерхових будинків стало позбавлення фахівців в області дерев'яних будівельних конструкцій  упередження про проблемне використання деревини у висотних житлових будинках. Інтенсивна робота по багатоповерховому дерев'яному домобудівництву у ряді країн - Німеччині, Великобританії, Австралії, Швеції, Фінляндії та ін., протягом останніх 10-15 років зробила помітний прорив в цій області. На кафедрі проводяться дослідження, які в найближчий час дозволить будувати багатоповерхові споруди в нашій країні.

 

ВУЗЛОВІ З'ЄДНАННЯ ЗБІРНИХ КЛЕЄДОЩАТИХ ЕЛЕМЕНТІВ

        У співпраці з фахівцями ЦНДІБК на кафедрі було розроблено нове конструктивне рішення, яке дозволяє істотно понизити матеріаломісткість вузлових з’єднань і одночасно підвищити його міру збірності при меншій трудомісткості виготовлення. Принципова відмінність полягає у використанні зварного двотавра. Спільно з відділом дерев'яних конструкцій ЦНДІБК кафедра проводить успішні дослідження таких вузлів і їх подальше вдосконалення на принципово іншій основі.

ЗБІРНІ ГІПЕРБОЛІЧНІ ОБОЛОНКИ

1236.jpg

            Оболонки цього типу є одними з постійних тем наших досліджень. В лабораторних умовах та на полігоні проводяться натурні випробування збірних складених гіперболічних оболонок при дії різних видів навантажень і впливів.

1236.jpg

Вузлове з'єднання клеєдощаттх елементів перерізом 130х1100 мм розроблене на кафедрі МД і ПК ОДАБА.

а) конструктивна схема з'єднання :

1 - сполучна пластина (полиця);

2 - сполучна пластина (стінка);  

3 - анкерна пластина;  

4 - анкерні стрижні;

 

б) зварний двотавр

 УПРАВЛІННЯ  НЕСУЧОЮ ЗДАТНІСТЮ БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ

      

      Інноваційна розробка полягає в використанні пневмоконструкції для підтримки основної. При роботі основної конструкції в розрахунковому режимі пневмоконструкція знаходиться в ненавантаженому стані, а при вичерпанні розрахункової здатності основної несучої конструкції, вступає в роботу пневматична (патент кафедри). Процес досягнення пневмоконструкцією робочого стану може зайняти декілька секунд.

1237.jpg
1238.jpg

Загальний вигляд   моделі     пневмоконструкції

bottom of page