Одеська державна академія будівництва та архітектури
Кафедра Металевих, дерев'яних та пластмасових
конструкцій
Изогнутая Архитектурная структура | Городская архитектура Модель | Восход Снизу архитектуры | Вантовый мост Tower | logotip |
---|
Історія кафедри Металевих, дерев'яних та пластмасових конструкцій
Кафедра металевих, дерев'яних та пластмасових конструкцій була заснована у 1960 році. Становления кафедри відбулося під керівництвом к.т.н., доцента Караджі К.М. Його зусиллями було укомплектовано склад кафедри, створено експериментальну базу, визначено наукові напрямки.
Колектив кафедри виконував науково-дослідну роботу на замовлення підприємств, давав експертні оцінки про працездатність несучих конструкцій багатьох виробничих будівель як в Одесі, так і в інших містах України: Запоріжжі, Кривому Розі, Миколаєві, Черкасах та ін. За результатами досліджень надавались рекомендації по усуненню виявлених дефектів і подальшої нормальної експлуатації конструкцій.
В різні часи з 1970 по 1987 рік кафедрою завідували к.т.н., доценти Кожевников Є.М. та Романенко І.М.
У 1987 році завідувачем кафедрою вперше в ранзі доктора технічних наук стає відомий вчений в області теорії розрахунку металевих конструкцій професор Микола Леонідович Чернов.
3 1992 року кафедрою МДіПК керував Володимир Васильович Стоянов, доктор технічних наук, професор, академік Української будівельної Академії, відомий на Україні і за її межами вчений в області будівельних конструкцій.
З 2019 року кафедрою керує Гілодо Олександр Юрійович, к.т.н., доцент.
Склад кафедри в даний час: зав. каф. доц. Гілодо О.Ю., доценти: Арсірій А.М., Дзюба С.В., Коршак О.М., Купченко Ю.В., Височан Н.К., Сьоміна Ю.А, інженер I категорії Гаджієва Т.К., завідуючий лабораторією Ліннік Д.С.
Починаючи з 1992 року кафедра проводить регулярні міжнародні науково – технічні конференції по сучасним конструкціям з металу і деревини з виданням збірника наукових праць. Він є однією з перших збірок на Україні рекомендований ВАК України для публікацій матеріалів претендентів кандидатських і докторських дисертацій. Збірник видається згідно Постанови Президії ВАК України (від 08.09.1999г) як видання, рекомендоване для публікацій матеріалів претендентів кандидатських і докторських дисертацій.
Збірник призначений для науковців і фахівців будівельної індустрії, що займаються дослідженням, конструюванням і зведенням будівель і споруд з металу і деревини. Серед постійних учасників конференції - головні наукові центри України, Болгарії, Словенії, Польщі, Хорватії які представлені відомими вченими. У 2023 році кафедра планує провести чергову двадцять другу міжнародну конференцію. Колектив кафедри щорічно публікує наукові статті, бере участь в обговорені дисертацій здобувачів з різних регіонів України та з інших країн. Кафедра підтримує на базі прямих творчих договорів контакти з рядом технічних університетів за кордоном.